Presscode

Doba plastová končí, začíná éra souznění s přírodou

 


Doba plastová končí, začíná éra souznění s přírodou


Evropská unie v roce 2017 přišla s nařízením, které od roku 2020 zakazuje vyrábět, používat i prodávat skladové zásoby zboží s PFC. Značka ALPINE PRO jde ruku v ruce s přírodou a ekologický přístup je dlouhodobě jedním z jejich hlavních priorit, což už prokázala při výrobě olympijské kolekce v roce 2010, pro kterou byly použité ekologické suroviny jako káva či kukuřice. Aktuální podzimní a zimní kolekce nešetřila na novinkách, ať už se jedná o nové materiály v podobě strukturovaného svetrofleece a vyplétaného 3D materiálu nebo nových barvách a doplňků.


 


Nová podzimní kolekce ALPINE PRO vychází z přírody a pohybu v ní. Příroda se stala inspirací pro střihy, barvy i materiály, které jsou PFC free a již nyní najdete více než 100 položek bez těchto chemikálií. „Mezi základní pilíře naší značky patří také zodpovědný přístup k zemi. Snažíme se být v maximálním souladu s přírodou v samotné fázi výroby. A tuto filosofii budeme následovat i v dalších letech,“ uvedl Václav Hrbek, ředitel a zakladatel společnosti.


 


Podzimní sortiment se pyšní kvalitními výrobky z nepromokavého, prodyšného, větruodolného a hřejivého materiálu s ekologickými impregnačními technologiemi Bionic Finish® ECO a Teflon EcoElite™, které jsou šetrné k životnímu prostředí a jsou tzv. ECO PFC FREE.


 


Více informací naleznete na www.alpinepro.cz


 


Pro více informací kontaktujte:


Hana Doležalová                                                                                                


PResscode CZ                                                                                    


Mail: hana.dolezalova@presscode.cz                                           


Telefon: 605 970 238       


 


Co označení PFC znamená? PFC, neboli perfluorokarbony, jsou skupinou látek, která na uhlík váže chlor a používá se například při výrobě nepromokavých membrán. U některých PFC však byly prokázané nepříznivé a zdraví škodlivé účinky. Společnost ALPINE PRO se proto rozhodla neotálet další dva roky do zahájení platnosti nařízení a přichází na trh s tzv. PFC free materiály, které představí již v podzimní kolekci letošního roku.


 

Zobrazit všechny