Presscode

Chinaski nazpívali první vánoční singl

Je až k nevíře, že i přes více než třicetiletou existenci skupiny Chinaski, nemá toto kapela na svém kontě žádnou vánoční píseň. To se ale letos změní. Své síly spojili se zpěvačkou Katarínou Knechtovou a z této česko-slovenské spolupráce vznikl nový singl s názvem Milióóóny přání. Singl pochází z hudební produkce Kasper Holm Larsen a text připravil Vlado Krausz. Píseň je součástí vánoční kampaně MALL.cz.


 


Skupina Chinaski ani slovenská zpěvačka Katarína Knechtová do současné doby neměli žádnou vánoční písničku. I když o ní už několikrát přemýšleli. Nyní přišel ten správný čas, a tak se tito populární hudebníci společně sešli v nahrávacím studiu, a dokonce už stihli všichni dohromady posedět u vánočně prostřeného stolu. Chinaski i Katarína Knechtová berou svátky jako pauzu po celoročním koncertování. Obvykle hned zkraje roku se opět vrhají do práce skládat texty, nahrávat ve studiích a Chinaski již tradičně odjíždí koncertovat do Austrálie a na Nový Zéland. „Takový singl byl vždycky sen našeho tragicky zesnulého bubeníka Pavla Grohmana, který toužil udělat nějakou vánoční pecku! Tak jsme mu to po deseti letech splnili,“ komentuje a vzpomíná Malátný, který má rád Vánoce, protože to pro něj znamená konec sezóny, trochu odpočinku od práce a společné chvíle doma s rodinou.  „Odmítám se stresovat, i kdyby nebylo navařeno a uklizeno, tak je mi to jedno, hlavně, že jsme spolu a zdraví,“ dodává zpěvák, který se svou rodinou trochu netradičně rozbaluje dárky den před Štědrým dnem, a pak už si je společně užívají rodinné pohody.


 


„Setkali jsme se u jednoho stolu, po roce opět všichni a spolu“. To je refrén naší společné nové písničky a je to přesně to, co si přeju každý rok. Veškerému shonu se snažím vyhnout a vše zařídit co nejdříve to jde. Vánoce pak chci být doma v klidu a čerpávat energii na další rok, který pro mě bude pracovně nabytý. Mám v plánu natáčení ve studiu a samozřejmě spoustu koncertů,“ říká o svátcích Katarína.Jejich nová společná písnička bude nejdříve k vidění exkluzivně na internetové televizi MALL.TV, následně bude nasazena v rádiích. Singl byl natočen pro sváteční televizní kampaň nákupní galerie MALL.cz a navazuje na tradici vánočních písní, kterou vloni zahájila Ewa Farna s písní Vánoce na míru.


 


 


Odkazy:


 


Milióóóny přání od Chinaski a Kataríny Knechtové: https://www.mall.tv/chinaski-katarina-knechtova-miliooony-prani


Ewa Farna - Vánoce na míru: https://www.mall.tv/ewa-farna-vanoce-na-miru


 


Anotace klipu 


Interpreti:  Katarína Knechtová & Chinaski 


Skladba: Milióny přání 


Hudba: František Táborský


Text: Vlado Krausz


Hudební produkce: Kasper Holm Larsen 


Hudební mix: Jimmy Douglas


Námět: Jakub Svoboda & Janek Cingroš


Produkce: Publishers.cz / Markéta Šanderová


Scénář, střih a režie: Jan Chramosta


Spolupráce na režii: Adam Vopička


Kamera a color grading: Lukáš Marek


Skript: Sára Válová


2nd AD: Honza Tříška


Světla: Hexar.cz / Ondřej Suchánek


Architekt: Tomáš Jaroš


Obrazová postprodukce: FILMZLICINCOMPANY


Styling: Pavla Chramostová @pavla.costumes


Styling asistent: Kateřina Krobová @katerinakrobova


Vizážistka: Simona Kašparová


 

Zobrazit všechny