Presscode

Pořad Slavné dny slaví 300. díl: Internetová televize Stream.cz nejen baví, inspiruje, ale i vzdělává.

V září roku 2010 se poprvé na internetové televizi Stream.cz objevil dokumentární cyklus s názvem Slavné dny. Na jeho počátku si nikdo, včetně samotného autora, novináře a moderátora Pavla Zuny, takový úspěch netroufal představit. Nyní se z pořadu stal fenomén, který je oblíben nejen u diváků, ale také u učitelů, kteří jednotlivé epizody zařazují do výuky. Slavné dny slaví vysílání třístého dílu a více než neuvěřitelných 115 miliónu zhlédnutí!


Série epizod nabízí průřez zajímavými momenty historie. Nabízí poutavý popis zásadních milníků a strhujících událostí světových i tuzemských dějin, na které bychom neměli zapomenout.


„Jsem rád, že jsem spjatý s tak úspěšným a zajímavým pořadem, který je založen na historických faktech a že se ukázalo, že na internetu nefungují jen vtipná a virální videa, ale také naučné pořady,“ říká Pavel Zuna.


A které příběhy zaujaly český národ nejvíce? Jedním z pěti nejsledovanějších dílů je příběh, kdy tisíce lidí viděly v portugalské Fatimě zázrak. Diváky zaujaly i zajímavosti o dni, kdy byl rozprášen řád Templářů a zrodila se řada konspiračních teorií, které nejsou dodnes objasněny. Zajímali se dosud také nejvíce o to, jaké byly největší letecké katastrofy v dějinách lidstva, co se stalo 5. prosince 1945 na legendami opředeném Bermudském trojúhelníku, nebo o tragickém leteckém dni na americké vojenské základně Ramstein v roce 1988.


Jednotlivé díly se od klasických dokumentů liší svou délkou a výstižností. Během několika minut zjistíte nejdůležitější informace a zajímavosti k faktu, které se váže ke konkrétnímu jednomu dni naší historie. Tuto unikátnost mohou už od roku 2014 využívat také učitelé ve svých hodinách. Stream.cz totiž nabízí speciální webové stránky obsahující metodické podklady pro pedagogy a studentům určené pracovní listy, které se již za tři roky staly neodmyslitelnou součástí školní výuky.


 


Obliba pořadu vedla jeho tým ve složení Pavla Zuny, Martina Krušiny, Jakuba Klingohra a Andrey Maloveczké i ke knižnímu vydání, kde se diváci Slavných dní mohou dozvědět více informací o poutavých příbězích z dějin celého světa. V roce 2014 vyšla kniha Slavné dny (50+2 příběhy, které psaly historii), o dva roky později pak pokračování Slavné dny: 50 + 2 nových příběhů, které psaly historii

Zobrazit všechny