Presscode

ČSFD vás provede zákulisím hollywoodských filmových trháků!

Každý seriálový nebo filmový fanoušek jistě zná oblíbený filmový portál ČSFD, a protože tým ČSFD je tu pro své fanoušky, připravil pro ně svoji první filmovou/seriálovou tvorbu, ve které je provede zákulisím největších hollywoodských trháků. Díky nadšení zakladatele portálu, Martina Pomothyho, vznikl první čtyřdílný seriál s názvem Exploring Movie Studios: Warner Bros. Studios, díky kterému se diváci přenesou přímo do kalifornských Warner Bros. Studios. Již třetí díl nového seriálu má premiéru 14. listopadu a zavede diváky exklizivně do garáží slavného studia, kde se nachází originální auta a motorky, na kterých se proháněl třeba Batman. Fanoušci DC Comics si tak mohou zkrátit čekání na premiéru nového filmu Liga Spravedlnosti, který má v českých kinech premiéru 16. listopadu.
Natáčet kamerami v kalifornských Warner Bros. Studios, včetně lokací na jejich “guided tour”, je přísně zakázáno. Týmu ČSFD.cz se ale podařilo nejen získat povolení pro natáčení, ale navíc dostali k dispozici nejlepšího z průvodců, amerického herce a moderátora Johna Kourounise, který je po studiích provedl.
Z původně zamýšleného úletu ve stylu youtuberských videí se vyklubal profesionální čtyřdílný seriál Exploring Movie Studios: Warner Bros. Studios, který běží v průběhu listopadu exkluzivně pouze na ČSFD.cz, a to při příležitosti uvedení filmu Liga spravedlnosti do českých kin, protože Warner Bros. Studios jsou domovem všech Batmobilů, Batpadů a původních kostýmů herců hrajících postavy DC Comics - od batmanovek
a Supermana, přes Sebevražedný oddíl až po Wonder Woman.
A právě třetí díl seriálu s názvem Picture Car Vault zavede diváky přímo do garáží slavného filmového studia, kde se nachází původní auta a motorky použité ve filmech DC Comics. Podívat se na originální Batmobil je snem nejednoho filmového fandy, a díky novému seriálu teď mají diváci jedinečnou možnost se prostřednictvím kamer přenést přímo do jeho blízkosti.


 


O seriálu:
Seriál vznikal v dubnu 2017 a celé natáčení trvalo 5 hodin. Do Los Angeles přijel Martin Pomothy s talentovaným kameramanem Danielem Bordovským. Na místě se shodou okolností seznámili s českou herečkou žijící trvale v Los Angeles, Terezou Srbovou, která nadšeně přijala účinkování v seriálu. Tým pak doplnil druhý kameraman Chase DuBose. Rozpočet na celý seriál včetně postprodukce, kterou zajišťovala renomovaná agentura Manaworld Creative Production, dosáhl výše neuvěřitelných 80 000 Kč. „Je to náš první seriál realizovaný pro naše filmové fanoušky na ČSFD, do budoucna bychom chtěli určitě s vlastní tvorbou pokračovat a chystáme se navštívit také další filmová studia po světě,“ dodává Martin Pomothy, tvůrce seriálu.
První dva díly seriálu jsou již ke zhlédnutí na www.csfd.cz termíny premiér dalších dílů jsou stanoveny na 14., a 23. listopadu. “Dokument jsme připravili především pro filmové fanoušky, kteří zatím neměli možnost navštívit Warner Bros. Studios osobně. V oblasti Los Angeles nabízejí podobné prohlídky i další studia, Warner Bros. si ale v posledních letech po přidání novinek do jejich Tour hodně šplhli,” komentuje autor seriálu Martin Pomothy.
V jednotlivých epizodách se diváci přenesou na místa, kde vznikaly slavné filmové klasiky, jako například Gilmorova děvčata, La La Land, Jurský park nebo Blade Runner. Dále uvidí interiérové exhibice rekvizit a kostýmů z DC Comics a Harryho Pottera i Fantastických zvířat, stejně tak největší skladiště rekvizit na světě čítající přes půl milionu artefaktů k zapůjčení pro natáčení. Jeden z dílu bude věnovaný naprosté novince Warner Bros. Studios Tour nazvanou “Stage 48: Script to Screen” - interaktivní naučnou výstavu, která na konkrétních příkladech vysvětluje jednotlivé etapy filmařského procesu od scénáře a storyboardů až po výrobu vizuálních efektů v postprodukci. Všechny epizody najdou diváci na hlavní stránce ČSFD.cz nebo v profilech jednotlivých epizod.

Zobrazit všechny